Moja Polska.
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2014.01.14 17:17 01.16 15:20

Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski?

 

Ruch Narodowy a wybory do Parlamentu Europejskiego.

 
Jeden z mniej wytrawnych, choć dość znaczących „sanatorów” wypowiedział się w rozmowie: „my czekamy, aż wy się rozbijecie, na wewnątrz pokłócicie, a wtedy was wykończymy”.
 

Jeden z mniej wytrawnych, choć dość znaczących „sanatorów” wypowiedział się w rozmowie: „my czekamy, aż wy się rozbijecie, na wewnątrz pokłócicie, a wtedy was wykończymy”. Jest to jedno z sanatorskich złudzeń, bo zlikwidować obozu narodowego nikt nie zdoła: nie jest on wyrazem, ani jakiejś doktryny, ani jakichś partykularnych interesów; wyrasta on z istoty narodu, jest organizacją narodowego ducha i gdy naród żyje, on zginąć nie może. Może on tylko nie stanąć na wysokości swych zadań, gdy zgłupieje i gdy go zaprzątać będą wewnętrzne rozterki.

  • Źródło: w liście do księdza prałata Józefa Prądzyńskiego, 13 lutego 1934

   Chciałem Państwu przy okazji zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego i innym gościom naszego portalu zwrócić uwagę na jeden szczegół.

   Zwłaszcza Polakom popierającym PiS i tzw. wolnościowcom i liberałom od pana Korwina o tym, że tylko pan Kowalski z Lublina należący do ONR-u oraz w zasadzie cała Młodzież Wszechpolska, byli za tym, aby RN wystartował do wyborów do parlamentu europejskiego.

   Przypominam, pan Kowalski wieloletni były współpracownik pana Korwina i zwolennik Piłsudskiego oraz Sanacji był za tym, aby RN wystartował w zbliżających się wyborach do parlamentu europejskiego, inni ludzie należący do ONR-u byli temu przeciwni.

   Większość brygad oenerowskich z całej Polski była temu przeciwna, na tej linii doszło do sporu pomiędzy ONR-em i MW. Jednak to nie jest powód do tego, abyśmy pomiędzy sobą toczyli walki na noże, lecz obawa o to, że z ludźmi którzy dostaną się z list RN do parlamentu europejskiego stanie się to samo, co z byłymi politykami LPR-u, a inni zostaną wchłonięci przez tamte układy polityczne, towarzyskie i biznesowe, i ponownie nic z tego nie będzie. Cały zapał i poparcie dla młodego RN, które obecnie posiadamy wśród polskiego narodu znowu zostanie przez nas zmarnowane i zaprzepaszczone...

   Pan Kowalski nawet z tego powodu zamierzał wystąpić z ONR-u.

   Ponieważ nie miał odpowiedniego poparcia w szeregach ONR-u, co do tego, abyśmy jako RN wystartowali ze swoich list do euro kołchozu.

  Chociaż ci którzy tam się dostaną mają połowę swojej gaży oddawać na cele statusowe i na działalność RN.

   A przecież każdy wie, że bez odpowiednich pieniędzy nie ma w obecnym świecie żadnej polityki. A tych filantropów i ludzi bogatych w Polsce, chcących popierać swoimi pieniędzmi RN jednocześnie bez możliwości wpływania na politykę RN, jakby w polu widzenia w dzisiejszej Polsce nie widać. Może już wkrótce tacy na horyzoncie się pojawią?

  Kiedyś tacy bogaci Polacy żyli w naszej Ojczyźnie i być może z tego powodu przedwojenny polski ruch narodowy był potęgą, chociaż działał w II RP, tak naprawdę w konspiracji i był ciągle przez Piłsudskiego i jego Sanację delegalizowany?

  Wszyscy Polacy kochający swoją Ojczyznę chcą, aby Polska była wolna i zarazem Wielka, ale najlepiej za darmo i niech to uczynią za nich inni...

   A może to wszystko sprawi sprawdzony polityczny krezus Korwin od liberalizmu, który ostatnio na jednym z portali spoełcznościowych był wybierany przez tamtejszych komentatorów na najbardziej zasłużonego działacza narodowego w historii Polski?

   My dzisiejsi polscy narodowcy najpierw musimy umocnić się w Polsce i stworzyć swoje sprawdzone narodowe kadry polityczne, rządząc na początku w samorządach terytorialnych. Dzięki temu będziemy dążyć do tego, aby wykreować wśród Polaków swoje własne narodowe i nacjonalistyczne elity polityczne (kadry), które dzięki temu zaczną być wśród Polaków rozpoznawalne, których obecnie, niestety ale jeszcze nie posiadamy w odpowiedniej ilości.

   Polityki i rządzenia trzeba się najpierw nauczyć, a poza tym, aby mieć poparcie w narodzie trzeba być rozpoznawalnym, a to praca na kilka dekad, a w praktyce praca na kilka lat. A tak to wszystko może wyglądać lub może być spostrzegane przez zwykłych Polaków, jak zwykły skok na wielkie pieniądze, kosztem narodu i przy politycznym poparciu dla nas przez Polaków, dzięki głoszonym przez nas narodowym hasłom i patriotycznemu uniesieniu oraz dzięki temu, co obecnie dzieje się w Polsce. A jak wiemy dzieje się bardzo źle.

   Jednak idąc do wielkiej polityki i mając na swoich ustach hasła związane z Wielką Polską i dziedzictwem pozostawionym nam przez poprzednie pokolenia polskich narodowców nie powinniśmy, moim zdaniem po raz kolejny politycznie zdradzić polskiego narodu, tak jak to uczynili politycy z innych partii politycznych, zaprzepaszczając to wszystko, do czego obecnie tak wielu z nas na każdym kroku się odwołuje.

ps

   Czy takie narodowe polityczne elity w dzisiejszej Polsce już posiadamy, które są obecne wśród działaczy młodego pokolenia polskich narodowców, które są gotowe na poświęcenia i dotrzymanie przedwyborczych obietnic, względem swoich wyborców, zwolenników i sympatyków? I czy te polskie narodowe elity są gotowe na walkę na śmierć i życie, z politycznym establiszmentem rządzącym obecnie Polską, nie zdradzając przy tym swoich ideałów i tego, co się głosiło przed tym gdy Polacy na nas zagłosują w zbliżających się wyborach do europejskiego parlamentu?

CWP!

 
 

Irydion - "W obronie życia" - In defense of Life (English Subtitles).

 

 
3980 odsłon  średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Polska, Polacy, ONR, MW, Ruch Narodowy, wybory, parlament europejski, kadry, narodowcy, nacjonaliści.
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która nas zaprowadzi do Wielkiej Polski? 
Leszek, 2014.01.14 o 23:02
Czytałem Twój tytuł i wyczytałem "nas zaprowadzi do Wielkiej Brytanii" sam nie wiem czemu :-)
Ja nie wiem co myśleć o polityce RN. Myślę, że trzeba im dać przeprowadzić swoje wizje. Może się czegoś nauczą, np. tego, że wpuszczą młodych do samorządów i się okaże, że samorządy uzależnione totalnie od dotacji celowych, pod obstrzałem ludzi i na smyczy widma zarządu komisarycznego a o dotacje trzeba będzie zabiegać w UE a tam nikogo nie ma. Można się obrażać na rzeczywistość (jesteśmy w UE). Ale jak Polska była w Rosji do Dmowski był w Dumie (a marsze przeciw niej organizował Piłsudski :-]]). Tyle w temacie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
1/3 okręgów była na "nie" 
Piotr Świtecki, 2014.01.15 o 13:58
+www.facebook.com
+parezja.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 1/3 okręgów była na "nie" 
Paweł Tonderski, 2014.01.15 o 14:44
O, to ciekawa informacja o tym, że pan Bosak był przeciwny startowi RN w zbliżających się wyborach do parlamentu europejskiego. :)

Przyznaję się do tego, że o tym do dnia dzisiejszego nie wiedziałem.

ps

A może to taka taktyka?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 1/3 okręgów była na "nie"   
Lona, 2014.01.15 o 15:05
Chyba dwa sprzeczne komunikaty co do K.Bosaka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która nas zaprowadzi do Wielkiej Polski? 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.15 o 22:21
Sojusz MW z ONRem dał początek nowej jakości. Można metafizycznie powiedzieć, że odblokowało to naturalny polski potencjał. Rodzaj zrywu, choć powolnego i metodycznego. Mimo różnicy zdań w sprawie startowania sojusz jest nadal respektowany. To dowód dojrzałosci i zapowiedź dalszych pomyślności.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która nas zaprowadzi do Wielkiej Polski? 
Adam39, 2014.01.15 o 22:38
Takie jest również moje zdanie. Trwało to długo, ale widocznie trzeba było tyle czasu by młodzi Polacy zrozumieli jaki należy obrać kierunek by móc odzyskać zniewoloną przez przybłędów Polskę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski?   
Lona, 2014.03.01 o 16:18
Trochę odgrzebuje temat a to z racji wrażenia jakie zrobił na mnie ONR. Tak się jakoś złożyło że wcześniej nie przyglądałam się baczniej tej organizacji a moja wiedza o niej była raczej encyklopedyczna plus to co Pan tutaj pisał. Wczoraj miałam okazję być na kilkugodzinnym spotkaniu z A. Krejckantem . Spotkaniu kameralnym a więc dającym możliwość zadania wielu pytań, prowadzenia dyskusji itp.
Z tego co widzę ONR jest przede wszystkim ukierunkowane na prace u podstaw. Politykowanie odkładają na czas kiedy będzie już kim i z kim politykę uprawiać.
Te kwestie jak i poglądy w wielu innych sprawach pokazały że moja "duchowość" to taka ONR-owska :)) (znalazłam na razie tylko jedna rzecz w której mam odmienną opinię)

To co właśnie robi ONR miałam nadzieję że będzie robił RN. Niestety rzeczywistość odbiegła od początkowych deklaracji.

Odpowiadając na zadane w temacie pytanie powiem: nie, polski młody Ruch Narodowy, startując do najbliższych wyborów, nie podąża właściwą drogą ale dopóki jest w nim ONR jest szansa na obranie właściwego kierunku. Mam tylko nadzieję, ze nic ich nie skłóci i ONR nigdy nie odłączy się od RN.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski? 
Piotr Świtecki, 2014.03.01 o 17:00
Dziękuję bardzo za te, budzące nadzieję, informacje. Może dałoby się jakoś donośniej parę słów, w notce? Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski?   
Lona, 2014.03.02 o 11:51
A kogoś to tutaj jeszcze interesuje?
Nawet w obliczu tak poważnego zagrożenia dla Polski najważniejszą rzeczą jest ustalić kto tu jest żydem.
Przykro jest patrzeć jak z powodów żydowskich Polacy skaczą sobie do oczu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski? 
Piotr Świtecki, 2014.03.02 o 12:32
Ludzie są jacy są, próbujemy sobie nawzajem pomóc.
Owszem, przecież interesuje, i to bardzo.
Pana Winnickiego i akolitów z RN uważam jak na razie za spore rozczarowanie, jeśli chodzi o nadzieje autentycznych, głębokich zmian i odrodzenia polskości.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski?   
Lona, 2014.03.02 o 12:57
Nie wiem czy w świetle obecnych wydarzeń wybory do PE mają jakiekolwiek znaczenie.
Patrze na ich konta "fejsbukowe" i cisza, przyglądają się pewnie tej grotesce w której Rosjanie na Ukrainie posuwając się do przodu zajmują kolejne miejsca aż zajmą cały kraj a NATO i reszta mamroczą: apelujemy, apelujemy...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski? 
Piotr Świtecki, 2014.03.02 o 13:28
Aj, przecież zajęci są, wybory za pasem... ;-/
Ale może taką interpretację odszczekam - może tam zachodzą niezwykłe, podziemne, wykuwające świetlaną przyszłość interakcje między naszymi i ukraińskimi narodowcami? Marzenia...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski?   
Lona, 2014.03.02 o 13:56
Wiesz, może mi nie odpowiadać decyzja startu w wyborach, jednak to pokazuje ze potrafią być elastyczni tzn nie trzymają się kurczowo wszystkich wcześniejszych pomysłów. Obserwują to co się dzieje i dostosowują działania.

Osobiście nie potępiam tak na 100 % decyzji udziału w wyborach. Trudno jest nie przyznać racji niektórym argumentom jakie za tym stoją. A już chyba nic gorszego jak zacietrzewić się w czymś. Chciałoby się aby rzeczy były albo czarne albo białe łatwiej wtedy podjąć decyzje ale cóż...

Interakcja z innymi narodowcami ? Nie, to nie są tylko marzenia. Właśnie udział w wyborach zwiększa tą możliwość.

Czy rzeczywiście na Ukrainie są jacyś narodowcy? Nie jestem tego pewna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski? 
Jacek, 2014.03.02 o 13:09
W tym przypadku najlepsze byłoby wystawienie przez RN i ONR książki życzń i zażaleń.
Wtedy być może skorygowali by swoje działania.
Z pewnością była by to spora księga.
Tylko:
1) czy do tego dojdzie?
2)czy wszyscy zdążą zgłośić swoje uwagi
3)czy ktoś wogóle je przeczyta?
4)choć by i przeczytał, czy skoryguje
swoje działania?
Pożytek z takiego rozwiązania byłby widoczny.
Ale kto nas, szaraków posłucha?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czy polski młody ruch narodowy podąża właściwą drogą, która zaprowadzi nas do Wielkiej Polski?   
Lona, 2014.03.02 o 13:20
Waści się żarty trzymają ale to może i dobrze. Mnie już przez tą napięta sytuacje mózg się lasuje :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło