Moja Polska.
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Idee2012.09.07 11:26 15:02

Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy.

 

Cywilizacja Polska a liberalizm.

 
"Działanie to, to zastosowanie środków potrzebnych do osiągnięcia celu."

- Ludwig von Mises
 
Dla mnie myśl liberalna jest skalana odrodzeniem, luteranizmem, kalwinizmem, myślą rewolucyjną, odrodzeniową i protestancką, Heglem, Schopenhauerem, Kantem, tym wszystkim, z czym nie chcę mieć nic do czynienia. Warto o tym wiedzieć i się nad tym zastanowić i nie nauczać innych ludzi idei liberalnej, która z polskością i samą Polską nie ma nic wspólnego. Bo jak można masońskie i żydowskie nauki przeinaczać i czynić z nich dobro, kiedy od początku było wiadomym, że wszystko to, co wyniosło się z rewolucji francuskiej, odrodzenia, reformacji, kalwinizmu, luteranizmu było złem wcielonym? Czy to nie zaprzeczało w sposób oczywisty konserwatyzmowi, monarchizmowi i wierze w porządek, który zapanował na Ziemi dzięki naukom Jezusa Chrystusa?

 Odrzucam Mises-a, choćby pisał o najwspanialszych uduchowionych sprawach i ideach przypominających ludzki raj, ponieważ my dzisiaj już wiemy, czym naprawdę jest liberalizm i wolność gospodarcza. Ten system został po to wymyślony i stworzony, aby bez użycia siły mniejszość rządziła większością. Dlatego dla mnie każdy liberalizm jest zły.

Czy Mises swoje mrzonki kiedykolwiek wcielił w życie, proszę mi pokazać kraj, w którym idee Mises-a zaowocowały i do dzisiaj istnieją i funkcjonują, w takim porządku, w jaki on to widział i zaprojektował?

 A już to, że dzisiaj z Mises-a libertarianie czynią boga najbardziej mnie mierzi, ponieważ dla nich nie jest ważna tożsamość narodowa, personalizm chrześcijański, solidaryzm narodowy, etyka, wiara, naród i Państwo, oni nawet nie widzą problemu w homoseksualizmie, czy prostytucji albo w dostępie do lekkich narkotyków, dla nich liczy się tylko, dochód i strata, popyt i podaż, i nic innego, inaczej liberalizm gospodarczy czyli ich zdaniem "wolność".

To są dla mnie tacy anarchiści w garniturkach z wpojonymi, im mrzonkami o liberalizmie gospodarczym i wolnym handlu, jako antidotum na każde zło. Ich mrzonki i utopijny liberalizm gospodarczy, którego nigdy nie było i nie będzie.

 Handel, ekonomia i gospodarka w wymiarze międzynarodowym, to walka i wieczna wojna, w której wygrywa bardziej operatywny, cwańszy, bogatszy, zaradny, kompetentny, bardziej wykształcony, posiadający większą wiedzę, bezkompromisowy, bardziej inteligentny od swojego konkurenta, tutaj nie może być mowy o żadnej wolności ani porozumieniu w kwestii dążenia do opanowania jakiegoś rynku, giełdy walutowej, towarowej, bazaru czy Państwa.

Może, gdy na Ziemi znowu zacznie rządzić Jezus Chrystus, a my będziemy chcieli się go słuchać, to może zaistnieje ten wolny handel pomiędzy ludźmi? W dniu dzisiejszym obecni ludzie żyjący w tych czasach, nie potrafią się tak rządzić, ponieważ nie chcą przestrzegać nauk naszego Pana i Władcy Jezusa Chrystusa. Dlatego tak ważna jest rola Państwa, na kogo głosujemy, kto nami rządzi, dlatego tak ważna jest wiara i etyka oraz zasady, tożsamość, przywiązanie do swojego narodu, utożsamianie się z nim, bez zdania sobie z tego sprawy nie ma mowy o tym, aby Polska stała się suwerennym i wolnym Państwem.

Dlatego tak bardzo popieram ideę Cywilizacji Polskiej, bo na niej to wszystko, o czym piszę można odbudować i zmienić. A poza tym, liberalizm, ta cała myśl jest skalana komunizmem, rewolucjonizmem, judaizmem i syjonizmem.

Proszę prześledzić, co w swoim życiu czynił Mises i dla kogo pracował, gdzie przebywał, jakie szkoły kończył, kto go edukował,, kogo reprezentował i w czyim imieniu występował, dla kogo edukował innych? Być może wtedy liberaliści zrozumieją to, o czym piszę w tym artykule.

I przy tym ja nie doszukuję się całego zła w Mises-e, ale nie czyńmy ze zwykłego człowieka boga, tak jak to robią polscy liberałowie.

A tutaj mają Państwo kilka wersetów z tego pana:

"Celem liberalizmu jest pokojowa współpraca wszystkich ludzi, jak również pokój pomiędzy narodami. Jeśli wszędzie własność środków produkcji będzie się znajdowała w rękach prywatnych, a prawa, sądy i administracja będą traktowały obcokrajowców i obywateli na takich samych warunkach, to nie będzie miało dużego znaczenia to, gdzie przebiegają granice państw. (...) Nie będzie się już opłacało prowadzić wojen; nie będzie powodów do agresji.(...) Wszystkie narody będą mogły współistnieć w pokoju..."


Przecież to jest czystej wody zakamuflowany totalitaryzm i komunizm, który mamy obecnie, społeczeństwa multi-kulti, wielokulturowość, wieloreligijność, która przeistacza się w ateizm albo w radykalizm lub w szowinizm, masoneria i żydostwo w ukryciu, ale i na piedestale, wymieszanie kultur, wiar, nacji, zwyczajów, jednak przy tym żydzi dalej, jak źrenicy oka pilnują swoich przekonań, suwerenności, wiary, Talmudu i żydowskiej tożsamości, jednak innym narodom tego zabraniają i odmawiają, nazywając ich przy ich dążeniu do wolności, zachowania tożsamości, swojej wiary, obyczajów i suwerenności szowinistami albo antysemitami.

Następny cytat z mistrza liberalizmu:

"Działanie to, to zastosowanie środków potrzebnych do osiągnięcia celu."

Każde działanie w dojściu do liberalizmu jest usprawiedliwione, inaczej, można użyć wszelkich środków, aby dojść do tego systemu, i to jest właśnie zakamuflowany totalitaryzm.

I następny:

"Jesteśmy w trakcie rewolucyjnych przemian, które wkrótce doprowadzą do zerwania z kolonializmem wszelkich odmian. (...) Nawet te kraje, które skorzystały z napływu zagranicznego kapitału, nie rezygnując w najmniejszym stopniu ze swojej suwerenności, chcą zrzucić z siebie jarzmo nałożone przez - jak to się określa - zagranicznych kapitalistów. Na różne sposoby konfiskują własność obcokrajowców. Stosują dyskryminacyjne cła, odmawiają spłacania długów, dopuszczają się jawnej konfiskaty i wprowadzają ograniczenia w handlu. Jesteśmy w przededniu całkowitego rozpadu międzynarodowego rynku kapitałowego. Gospodarcze konsekwencje tego procesu są oczywiste, lecz reperkusji politycznych nie da się przewidzieć."

Źródło: Ludzkie działanie.
"Traktat o Ekonomii"

I po to właśnie wprowadzono na świecie liberalizm gospodarczy, aby móc dalej handlować ze swoimi koloniami, które buntowały się przeciwko anglosaskim kolonizatorom, aby dzięki temu dalej tak naprawdę je drenować z ich bogactw, będąc dalej ich ukrytym właścicielem, jednak już bez użycia przez kolonizatorów przemocy militarnej. Tak samo, jest w dniu dzisiejszym w Polsce. My jesteśmy ich kolonią, rządzą nami ich ludzie, i nie ma przemocy militarnej z ich strony względem nas. Mamy namiastkę swojej państwowości, jest demokracja, wolne wybory jest liberalizm. Jednak jesteśmy bez ustanku w pokojowy sposób, jako naród poddawani przemyślanej eksterminacji, właśnie przy użyciu przez nich wobec nas ich narzędzi przemocy - wolnego handlu i liberalizmu gospodarczego...

Czy naprawdę tego wszystkiego liberałowie w Polsce nie potrafią zrozumieć, i dlaczego nie chcą tego pojąć? 
 
GŁOS PRAWDY - PIENIĄDZ.

 

 
3887 odsłon  średnio 3,7 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Liberalizm, Mises, libertarianie, judaizm, syjonizm, wolny handel, liberalizm gopodarczy, wiara, totalitaryzm.
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
w.red, 2012.09.07 o 14:22
Cieszy mnie ten artykuł bo tzw liberaliźmie mam wyrobione zdanie. A z ideą CP nie ma nic wspólnego.

pozdrawiam i gratuluje artykułu :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Paweł Tonderski, 2012.09.07 o 14:59
To zasługa blogerki i szanownej komentatorki MatiRani.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Adam39, 2012.09.07 o 17:02
Paweł, kolega MatiRani jest mężczyzną.
Pozdrawiam a tekst twój interesujący z uwagi na rzeczywistość a nie wyalienowanej teorii, która jest przykrywką do działań zniewalających całe narody.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Paweł Tonderski, 2012.09.07 o 17:29
A to przepraszam, nie wiedziałem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.07 o 18:31
Nie szkodzi, nie ma sprawy
uklony od Macka
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Adam39, 2012.09.07 o 18:54
Poniżej podaję link do artykułu na Stop Syjonizmowi, opisujący wydobywanie się przez kraje Ameryki Łacińskiej ze szponów rozkradającego ich koszerbangsterstwa i opanowanego przez nich MFW.
+stopsyjonizmowi.wordpress.com
Warto przeczytać, jak również komenty.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.07 o 18:56
Pisze autor:
<Dla mnie myśl liberalna jest skalana odrodzeniem, luteranizmem, kalwinizmem, myślą rewolucyjną, odrodzeniową i protestancką, Heglem, Schopenhauerem, Kantem, tym wszystkim, z czym nie chcę mieć nic do czynienia.>
*** Dla Pana... dla mnie nie. Punkt widzenia osobisty, niewiazacy nikogo poza autorem. A Schopenhauera uwielbiam.

< ponieważ my dzisiaj już wiemy, czym naprawdę jest liberalizm i wolność gospodarcza.>
*** Sorki, ale o tym to akurat guzik wiemy. Wszedzie sie buduje komunizm, rekami szabes gojów i z pieniedzy banKsterów. Jaka "wolnosc gospodarcza"??? Wszedzie zakazy, nakazy, prikazy, normy, ograniczenia, kontrole oraz skomplikowanych przepisów dowlne interpretacje.

< A już to, że dzisiaj z Mises-a libertarianie czynią boga najbardziej mnie mierzi, ...>
**A skad wzial Wacpan ten uduchowiony i podniosly spirytualizm?
Ktos gdzies pisal ze Mises to cos wiecej niz mysliciel i ekonomista?
Skad to oskarzenia o "ubóstwienie"? No skad?

Wyssane z palca, Mospanie, wymyslone i nie fair zastosowane w dyskusji.
Mises, jak i Smith czy nawet Marx, pewne aspekty ekonomii zauwazyl, wykrystalizowal, napisal. Jest, NIEWATPLIWIE, przyczynkiem wartosciowym do naszego zrozumienia mechanizmów rzadzacych SWIATEM. Tym który istnieje, tym w którym dzisiaj dzialamy.
Jest, NIEWATPLIWIE, ignorowany i nienawidzony przez banKsterswto miedzynarodowe któremu bruzdzi ostro szkola austrujacka ekonomii ( choc troche przygotowuje grunt pod parytetu zlota ew. wprowadzenbie, a to moze miec i dobre i zle strony )

<Handel, ekonomia i gospodarka w wymiarze międzynarodowym, to walka i wieczna wojna, w której wygrywa bardziej operatywny, cwańszy, bogatszy, zaradny, kompetentny, bardziej wykształcony, posiadający większą wiedzę, bezkompromisowy, bardziej inteligentny od swojego konkurenta, tutaj nie może być mowy o żadnej wolności ani porozumieniu w kwestii dążenia do opanowania jakiegoś rynku, giełdy walutowej, towarowej, bazaru czy Państwa. >
*** Ehhhh... prawda ci to, sama prawda. Dzieki temu siedzimy przed 'puterami a nie ryjemy w glinie koscia mamuta! Nie w konkurencji problem, problem w jej BRAKU! A wine za BRAK konkurencji ponosza takie sukinsyny jak Rockefeller, który powiedzial, ze "jak firma moze sie rozwijac porzadnie jesli ma walczyc z konkurencja" - co zrobil? Zlikwidowal ja przy pomocy polityki, finansów Rotszyldów, nacisków zydowskiej Murder INC.

<"Celem liberalizmu jest pokojowa współpraca wszystkich ludzi, jak również pokój pomiędzy narodami. Jeśli wszędzie własność środków produkcji będzie się znajdowała w rękach prywatnych, a prawa, sądy i administracja będą traktowały obcokrajowców i obywateli na takich samych warunkach, to nie będzie miało dużego znaczenia to, gdzie przebiegają granice państw. (...) Nie będzie się już opłacało prowadzić wojen; nie będzie powodów do agresji.(...) Wszystkie narody będą mogły współistnieć w pokoju..." Przecież to jest czystej wody zakamuflowany totalitaryzm i komunizm,>
*** TO PRZECA KOMUNIMU PRZECIWIENSTWO! Widac to jasno i przejrzyscie a z totalitaryzmem jeszcze mniej ma wspolnego...

Tyla nara... byka rozjuszylem, nosorozec ruszyl z kopyta, ino, jak to zapalczywe charaktery, wiecej szarzuje niz analizuje, wiecej ekstrapoluje nie sie dokumentuje...
ZP
MLR

... UFFFF...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Paweł Tonderski, 2012.09.07 o 19:48
Skąd wziąłem, z dyskusji z libertarianami, jak również z moich rozmów na przeróżnych forach, które są opanowane przez wojowników Korwina i innych chorych na głowy liberałów, którzy właśnie myśli i ideę liberalną uformowaną i wymyśloną przez Mises-a traktują, jak niemalże pismo święte. Ano stąd.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.07 o 20:54
Ludzie pisza n ablogach wiele mitów i legend, jak to bywalo ongis w barach a jeszcze przedtem przy ognisku w jaskini...
Ale zebytak od razu we wszystko wierzyc?
Korwin to dziwny facte, Palikot jeszcze dziwniejszy, a zdrajca Narodu Polskiego - Balcerowicz - rekomenduje ksiazki z ekonomii libertarianskiej. Ale Woodrow Willson tez zalowal krzywdy jakiej dokonal na USA za swoich rzadów. Co z tego?

No ze trzeba samemu wiecej czytac:
Strona 362:
Wraz z wojnami napoleońskimi, początkiem rewolucji przemysłowej
i rozprzestrzenieniem się systemu bankowości opartej na rezerwie cząstkowej cykle koniunkturalne zaczęły się pojawiać bardzo regularnie i nabrały najbardziej znaczących, typowych cech, wskazywanych przez teorię przedstawianą
przez nas w tej książce. Wymienimy teraz pokrótce daty i właściwości najważniejszych cykli od początków XIX wieku.
1. Panika 1819 roku. Dotknęła ona zwłaszcza Stany Zjednoczone. Była badana głównie przez Murraya N. Rothbarda w klasycznej dziś książce na ten temat. Panikę poprzedziła ekspansja kredytu i podaży pieniądza, obie w postaci weksli bankowych i pożyczek bez pokrycia w realnych oszczędnościach.
Główną rolę w tym procesie odegrał nowo utworzony Bank Stanów
Zjednoczonych. Doszło do wielkiej sztucznej ekspansji gospodarczej, gwałtownie przerwanej w 1819 roku, kiedy ów bank przestał powiększać nkredyt i zażądał spłaty posiadanych przez siebie weksli innych banków. Nastąpiło typowe skurczenie się kredytu wraz z głęboką, powszechną depresją gospodarczą, która przerwała projekty inwestycyjne podjęte w czasie boomu
i zwiększyła bezrobocie

Jesús Huerta de Soto
Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne
First Spanish edition 1998: Dinero, Crédito Bancario y Ciclos Económicos
Second English edition 2008: Money, Bank Credit, and Economic Cycles
Copyright © 2009 Fundacja Instytut Ludwiga von Misesa, Warszawa
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
w.red, 2012.09.07 o 23:07
Chyle głowę przed oczytaniem, ale mimo wszystko zdania nie zmienię,
Bo jakkolwiek "libero" to znaczy wolny to już liberalizm, libertarianizm i libertynizm jest tejże wolności zaprzeczeniem i z ludzi wolnych czyni bezrozumne stado homo ledwo sapiens. A każdy kraj nieuchronnie prowadzić musi do upadku. Bo jest zaprzeczeniem natury, która to za każdym razem wykazuje znaczenie większych grup społecznych w rozwoju i życiu człowieka.
A żadna z takich grup by nie zaistniała gdyby sobkostwo było w nich wartością nadrzędną. Ponadto tym "myślicielom" zawdzięczamy koncepcję NWO, którego na dobrą sprawę są propagatorami i V kolumną. Na domiar wszystkiego świat ich wartości jest zaprzeczeniem znanych nam i przodkom "wartości", a Bóg kwiatkiem do kożucha.. Ale to inny temat.
Zaś cała gałąź tzw "wiedzy" zwana ekonomią służy jedynie do ogłupienia ludzi podporządkowujących swoje życie jej zasadom (co nie oznacza że dobrze ona określa relacje międzyludzkie w kontekście zaistniałych niegdyś zdarzeń dotyczących obrotu towarem czy pieniądzem). Sęk w tym że dzisiejsza wiedza narzucająca myślenie i działanie jest podobna do piękności po botoxie. I z pięknem nie ma nic wspólnego. Weryfikacja ogladu najczęściej następuje z upływem lat. tak samo jak skutki tego możemy podziwiać oglądając 'fizys' naturalnie pięknej kobiety i tej po botoxowej kuracji.to samo jest z rzeczoną "ekonomią".
Stąd jeśli miałbym do czegoś to przyrównać to jedynie do lucyferycznej ideologii. Stąd też patronem jej jest symbol byka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.08 o 23:16
W.Redzie... sorki na wstepie i od razu, ale przyslowie o nie zmienianiu zdania jest zlosiwe. Oslania mnie przed Mospana gniewem tylko potega madrosci milionów osób w ciagu tysiacleci zebrana: "tylko najwiekszy medrzec i najwiekszy glupiec nie zmieniaja nigdy zdania .. ( bez obrazy )

Czym bylaby CP bez WOLNOSCI? No czym?

NWO - zawdzieczamy którym myslicielom? Komus z kregu Misesa? Powaznie?

Co do ekonomii, to tak jak z cybernetyka. Mozna nie wiedziec ze istnieje, mozna byc zupelnym w niej ignorantem, tymniemniej jej prawa zarzadzaja Wacpanem, jest Waszmosc automatem cybernetycznym z receptorami, aktywatorami, akumulatorem, krelatorem i homeostatem. Kropka. Wracajac do ekonomii, to kazde dzialanie Szanownego jest oparte na wartosciowaniu, czy to w s..u czy to w kochaniu. Druga kropka.
Ekonomii prawdziwej, rzetelnej, ludzkiej i zrozumialej dla kazdego czytac potrafiacego twórcami sa ludzie zgrupowani dzisiaj w Szkole Austryjackiej Ekonomii. Oni powiadaja, ze jak w ekonomii jest cos skomplikowanego, to jest to OSZUSTWO a nie zadna regula ekonomiczna. Trzecia kropka.

Zapraszam do rzucenia okiem chociazby na: +pl.wikipedia.org

Oczywiscie krytyki tejze na podstawie wiki zaakceptowac nie moge, bo wiki pisza czesto ludzie jak my, wiec omylni w interpretacjach.
Postaram poszukac i przedstawic co ciekawsze i prawdziwsze, moim zdaniem, ich opinie, aby mgle niewiedzy przejasnic wiedzy swiatlem... sam sie naucze przy okazji, bo tlumaczenie czegos egzaminem jest bardzo trudnym.
ZP
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Adam39, 2012.09.08 o 09:40
Ściągnąłem na kompa tę książkę. Liczy 719 stron, trudno w krótkim czasie przeczytać ze zrozumieniem tyle treści. Tym nie mniej, myślę że należało by zapoznać się z tą teorią u źródła.
Mati, dziękuje za link do tej pozycji i pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.08 o 22:42
Adamie,
to sie moze czytac po kawalkach. Nie ma tam wzorów matematycznych czy wywodów logiki skomplikowanych. Historia finansowego niszczenia Ludzkosci. Czyta sie jak Krzyzaków, trudno i smutnie, zlosc bezsilna wzbiera co stron pare, ale ale mozna w tydzien a nawet w pare nocy jak ktos jest czytelnikiem zapalonym.
Ludzka cecha jest potepianie w czambul nowego/nieznanego. Odrzucanie a priori wedlug symboliki która kazdy ma wpojona prze lata czytania i przemysliwania.
Ale jesli odrzucimy cokolwiek innego niz zakdowane w CP, na przyklad, to wpasc mozemy w zadufania zaulek. W uliczke waska, kroczac powazneiw te i we wte a na pole nie wychodziac.
Wszelkie ludzkosci wielkie postepy budowaly sie powoli, "na plecach gigantów" az do osiagniecia potencjalu progowego, kiedy tylko iskra, przeblysk maly w glowie "geniusza" stwarzal "E=mc2".. ale sam twórca wiedzial, ze on tylko byl malym , aczkolwiek decydujacym, przyczynkiem do rozwiazania juz prawie, prawie gotowego.
Milego czytania i czekam na opinie
Serdecznie pozdrawiam
Mati
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.13 o 04:08
Adamie, jakie wrazenia z czytania?
Niektòrzy sie boja 710 stron, ale my nie... a jeszcze ,mniej jesli ciekawe ;-)
W.red. zamilczal..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Adam39, 2012.09.13 o 06:27
Mati, na razie czytanie tej książki muszę odpuścić z uwagi na nawał prac związanych z niespodziewanymi remontami urządzeń w domu i przygotowaniami do zimy, oraz dokończenie zaległych projektów poprzez spojrzenie na nie teraz z innej perspektywy, to znaczy, zwracając większą uwagę na dostępną mi technologię. Co wymaga czasu i dodatkowych prób.
Niestety, prozaika życia i gradacja pierwszeństwa. Tym nie mniej, książkę mam w kompie i w sprzyjającym czasie przeczytam ją, choćby wybiórczo.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.09.07 o 22:33
Istotą prawdziwości twierdzenia zapisanego w tytule jest co innego.

Otóżliberalizm prowadzi do powiększania majatku i to bez oglądania się na innych.
Jeśli osiągnie się dużo (nie jakieś miliony, ale naprawdę dużo), to istnieje chęć bronienia tego przed zabreniem przez jeszcze bardziej agresywnych graczy.
Trzeba prawo postawić jako obronę własności. I jeszcze traktować to jako "święte prawo własności".

Aby to działało - wprowadza się kontrolę - czy nie ma chętnych do "zabrania".
Z czasem kontrola obejmuje coraz więcej dziedzin, aż do kontroli totalnej.

To jeden z istotnych mechanizmów powstawania totalitaryzmu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.08 o 23:28
Panie Krzysztofie,

Trzy prawa wystacza aby w zgodzie i harmonii zyc:

- nie nastepuj na zycie i zdrowie blizniego
- nie kradnij mienia jego ani imienia dobrego nie szargaj
- dotrzymuj slowa danego

Zadne spoleczenstow, zadna kultura nie rozwinie sie bez przestrzegania tychze zasad trzech.
Nieprawdaz?
Myle sie?

Wolnosc zagwarantowana przestrzeganiem tych zasad prowadzi do majatku, racja. I dobrze. Bo kapital prowadzi do mozliwosci rozwoju. Moja zamoznosc podnosi zamoznosc innych. Innych dobrobyt mi pomaga. Tak sie rozwija harmonijnie spoleczenstwo kazde. Tragedia sie zaczyna jak sie przestaje przestrzegac tych zasad, jak sie WOLNOSC ogranicza. Aktualnie , to co sie zwie "liberalizmem" to przeklety socjalizm ubrany w slowa o przeinaczonym znaczeniu ( Noam Chomsky sie klania ze swoja semantyka polityki i propagandy )
Totalitaryzm ma zawsze sprzeczne z libertarianizmem podloze. Przeciwny do nie go kierunek.
Bo czyz moze byc inaczej? Czy ludzkosc przyklad w historii swej jakis ma na poparcie tego co Pan pisze?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.09.09 o 07:34
To jest zafałszowanie.
Przede wszystkim z racji nadania tym zasadom statusu prawa.

To już jest błędne i wskazuje na Porządek Niezgodności.
Nie prawo, a zasady współżycia.
Zawsze bowiem można wyobrazić sobie sytuacje, kiedy wspomniane prawa powinny być przekraczane. W imię zdrowego rozsądku.

Nie tędy droga.
Tą wskazana przez Pana poszedł judaizm a ostatnio KRK.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.09 o 08:25
ZAFALSZOWANIE? Ostre slowo. Puste, na mój gust...

A na czym PRAWO powinno sie opierac? No na czym?

Jakie sytuacje? Prosze o przyklady. Moze, nie jestem kretynem-doktrynem...

Nie tedy droga, Waszmosci powiada. A któredy?
( tylko zwiezle )

Co za diabel ten KRK? Kosciól Rzymsko Katolicki? ... to ta agentura masonów wedlug Pajaka?

z powazaniem
Maciej L. Raniewicz
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.09.09 o 09:22
Zafałszowanie - to bardzo delikatne ujęcie.
Jeśli nie rozumie Pan, że PRAWO to już element zafałszowania - że to "wdrukowanie" w umysł, że musimy się kierować prawem, to jak mam to Panu wyjaśnić.
Cała idea Cywilizacji Polskiej, którą przedstawiam, jest przeciwstawieniem się temu judaistycznemu zafałszowaniu.

Zwięźle wyjaśnić?
Nie wiem na jakim poziomie świadomości Pan operuje to i nie wiem jak wytłumaczyć.

Właśnie odebrałem książkę z drukarni. Może należałoby się zapoznać. Bo fragmenty - to zawsze mogą być poddane manipulacji..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.10 o 01:52
Chetnie sie zapoznalbym z ksiazka, tylko ze u nas na wsi, to polskich ksiazek w ogóle nie ma. W calym Chile najwiekszy ich zbiór jest, zapewnie, u mnie w domu.
Tak wiec pozostana mi wyrywki, .pdf albo moze ktos, jak Fijor to robi, mi podesle poczta? Karta to moge zaplacic od razu, przelewem to nie, ale moge skombinowac aby ktos wyslal poczta w Polsce albo zdeponowal na koncie.
Oczywiscie nie rozumiem, ze "że PRAWO to już element zafałszowania" - brzmi to dziwnie w takim zwrocie. I pojawia sie pytanie o to, jakie prawo? To polskie aktualnie zapisane w milionach znaków w ten sposób aby zawsze jakis szabes goj czy zyd mógl je interpretowac zle dal Polaka a dobrze dla zyda? Czy to jeszcze bardziej zawiklane i bezsensowne z USrAela? Czy tez moze to krótkie i zwiezle o którym ja napisalem w 3 linijkach?
Jesli nie wie Pan jak zwiezle wytlumaczyc cos, o czym Pan pisze, to znaczyloby by, ze nie rozumie Pan tego do konca. W co watpie. Wiec moze jaki link do zródel, znany Panu i godny zaufania? Szukac samemu bez guru po "lebie" jest bezsensowne, za duzo jest info, za trudna poprawna selekcja.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.09 o 08:28
158 oslon... "Próznia Doskonala" - klanie sie nieboszczyk i zyd LEm...

Orgia w scislym gronie, dyskretna.

Przyjemna i bezuzyteczna.

Milego dnia zycze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Paweł Tonderski, 2012.09.09 o 12:22
Proszę pana, zarzut o małą ilość wejść w dany artykuł na tym portalu jest delikatnie pisząc nie na miejscu.

Czy to jakiś argument z pańskiej strony, aby zdezawuować Cywilizację Polską Krzysztofa?

Jeżeli tak, to jaki?

Co się pan przejmuje? Jak mało wejść, to i mniejszy odbiór i mniejsza szansa na propagowanie. Jest się z czego cieszyć?!

Wydaje się, że pan staje w opozycji do Cywilizacji Polskiej i nas tutaj tylko dlatego, aby z nami podyskutować?

Proszę napisać jasno i szczerze, czy jest pan przeciwnikiem naszego działania, czy nie?

Proponuje pan nam przeczytanie książki liczącej ponad 700 stron, to bardzo dobrze, być może wielu z nas jeszcze jej nie czytało.

A czy pan przeczytał pracę pana Wojtasa?

Niestety, liberalizm jest zły, widać to po jego owocach, okowy liberalizmu (USA), upadają, szykuje się nam na świecie upadek tego finansowego systemu bankowego, który terroryzuje wiele narodów na świecie, ludzie zaczynają rozumieć, w jakiej niewoli się znajdują.

Pytanie, co w takiej sytuacji my Polacy powinniśmy czynić?

A może tak jak pod koniec I wojny światowej powinniśmy to wykorzystać, i powinniśmy tę wolność dla naszego kraju i Narodu wziąć sobie bez walki z naszych polskich ulic, ponieważ już wkrótce nadarzy się ku temu doskonała okazja.

Zamiast krytykować, trzeba zacząć działać.

PiS to masońsko żydowską przykrywką, tam nie ma nic, tylko frazesy, ogólnikowe stwierdzenia, komunały, hipokryzja, politykierstwo, ale żadnych rzeczywistych zmian, które Polsce i nam Polakom są potrzebne. PiS miał pełnie władzy nad Polską, i co? Nic! zajął się gonieniem nieuchwytnego króliczka, sądy 24 godzinne dla najbiedniejszych i dla patologii społecznej lub dla ludzi zadłużonych, którzy byli bez pracy i możliwości spłacania swoich długów, skazywanie "pijanych rowerzystów" na kary więzienia albo agent Tomasz, który wykrył wielką aferę korupcyjną, potem afera gruntowa po której dzisiaj nie pozostało już nic. PiS chce gasić pożar benzyną, nie tędy droga. PiS nigdy nie poprowadzi Polski do tego, aby ona wyszła z Unii, aby nie weszła w strefę Euro, pogoniła z Polski Fundusz Walutowy i Bank Światowy albo loże masońskie oraz inne organizacje łupiące nasz kraj. Czas sobie z tego wreszcie zdać sprawę i sobie to uzmysłowić, na podstawie tego, co do tej pory czynił PiS mając tę władzę w Polsce. Ich sojusze, w samorządach na to wskazują albo w telewizji publicznej, a to z SLD, a to z RAS-iem, no ich politycy, którzy pozostawiają wiele do życzenia, przecież nawet Julia Pitera wywodzi się z tego kręgu politycznego. Mógłbym takich polityków,, którzy wywodzili się z PC, a potem z PiS-u, do których należy ta pani wyliczać bez końca. Jedno ich łączy przynależność etniczna albo rodzinna i polityczna, która wywodzi się w prostej linii z czasów, gdy Polska była rządzona przez żydokomunistów. :) Tutaj polecam do prześledzenia życiorys pana Kurskiego, albo Ziobro, albo Pawła Kowala, nie zapominając przy tym o panu Czarneckim czy panu Kuźmiuku.

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.09 o 16:42
zasieg naszych rozwazan jest maly. wcale nie krytykuje artykulu, cdn...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Jacek, 2012.09.09 o 17:24
Jest jeszcze gorzej.
PiS popierany jest przez Radio Maryja, które wprowadza ludzi w błąd.
Jakby tego było mało, z PiS-u wyrasta przez pączkowanie następna partia - Solidarna Polska (Ziobryści)
Aktualnie jeżdżą po kraju i bałamucą resztę zdezorientowanych ludzi.
Ciekawy jest też pokrój ludzi z którymi chciałby dyskutować J. K.- M. Belka, Z. Gilowska, T. Bugaj...to może już wystarczy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.10 o 02:36
Ciekawy temat, Radio Maryja. tu wiecej o nim oraz inaczej:

+wiernipolsce.wordpress.com

na dole artykulu podaje przyklad anty RM i pisze:
****
Polityka gospodarcza w katolickim duchu

„Kontrakt opozycji” – Artur Kowalski Nasz Dziennik, 3.09.2012, str.3

Jarosław Kaczyński ocenił, iż “żeby w ogóle cokolwiek w Polsce zrobić, trzeba na nowo zorganizować finanse publiczne”. Zapowiedział, że należy wprowadzić nową ustawę o podatku PiT, CIT i VAT. Choć stawki podatkowe miałyby się nie zmienić, to zwiększyć miałaby się pewność podatników, iż stosując się do przepisów ustaw podatkowych, prawa nie łamią.

Czyli prezent PiS-u dla najbogatszych w postaci obniżonego podatku PIT z 40% do 32% (zmiany te wprowadził PiS), na który składają się najbiedniejsi płacąc zwiększane systematycznie podatki pośrednie, został utrzymany. W istocie nie ma różnicy między podatkiem liniowym proponowanym przez PO, a zmianami w podatkach wprowadzonymi przez PiS, skala ograbiania społeczeństwa na rzecz najbogatszej, przeważnie żydowskiej grupy właścicieli banków, parabanków, ich zarządów, spółek Skarbu Państwa itp. jest podobna. PiS, podobnie jak PO i wszystkie pozostałe żydo-partie nie porusza w ogóle istoty polityki pieniężnej państwa. System bankowy w dalszym ciągu ma być komercyjny i podlegać światowej żydowskiej finsjerze.
***
Tak dla info, której nikt nie przeczyta, to u mnie na wsi, w Santiagówku , to ludzie zarabiajacy NETTO ponizej 2500zl NIE PLACA PODATKU DOCHODOWEGO... tylko VAT i inne os spozycia, ale nie od dochodu... ciekawe, no nie? Dziki kraj a tu takie nowum...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Piotr Świtecki, 2012.09.10 o 10:54
Z komentarzy pod podanym linkiem:

"Jak zginął Dariusz Ratajczak to te kanalie nie wypatrywały spisku, jak zginie których z ich przydupasów, to szum o “KGB, GRU, Putinie” a inna menda S. Krajski wymyśla jakieś loże P3 (a sami zamordowani wiernie realizowali linię judeomasoństwa “konserwatywnego”)."

Niestety, dr Kosiur jest niewiarygodny. Antykatolik, sam flirtował z PiSem, zdarzał mu się brak klasy i pyskówki z politycznymi konkurentami.
A szkoda.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.13 o 04:09
Efendi Mufti - co nowego w sprawie Ratajczaka?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2012.09.10 o 02:07
Pawle, szarzuje Pan a nie patrzy dokad. Czy ja gdzies napisalem cos pro-PiS?
Na Polandelu mialem niedawno dyskusje z Jaskiem wlasnie o PiSie, nie podobala mu sie moja krytyka sceny politycznej Polski, która i tu okreslalem juz jako "Polska dostaje POPiSdu" - wulgarnie- ale tresciwie. Skonczyla sie wymiana w zasadzie jak poprosilem o liste tego "dobrego" co niby mial PiS dla Polski zrobic. A tez pisal linie za liniami...

Co do malej ilosci wejsc... mam tu dylemat: jak forum duze to tyle osob pisze, z trollami wlacznie, ze nikt nie przeczyta tego co sie tam pisze. No a jak forum male... no to tez "nikt" tego nie przeczyta. Daleka uwaga moja byla od zlosliwosci czy krytki - ot, prawda, ktora warto jest brac pod uwage. Ilosc wejsc mala. To nie dezawuuje pisania Krzysztofa.

Przeciwnikem Waszego dzialanie nie jestem, raczej zyczliwie na nie popatruje. Forum polacy.eu.org nie jest wylacznie poswiecony temu tematowi. Chcialbym aby z idei CP cos dobrego wyszlo, tyle ze, na razie, z tego co czytalem, to malo, dla mnie, pozytecznego i ciekawego wynika. Czytam dalej, bo to idea Polska i w poslkich genach zrodzona. Czekamjednak na zwiezle konkrety, ktore jak dotychczas moze przeoczylem.
W koncu, aktualny watek nie o CP jest.

Pytanie Pana: <Pytanie, co w takiej sytuacji my Polacy powinniśmy czynić?> jest dobre. Czekam na odpowiedz. ;-))
Dalej pisze Wacpan <A może tak jak pod koniec I wojny światowej powinniśmy to wykorzystać, i powinniśmy tę wolność dla naszego kraju i Narodu wziąć sobie bez walki z naszych polskich ulic, ponieważ już wkrótce nadarzy się ku temu doskonała okazja.

Zamiast krytykować, trzeba zacząć działać.>

ok! Jak?
pozdrawiam
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.09.10 o 11:12
NAPISZĘ TU:

PROSZĘ NA PRIVE PODAĆ SWÓJ MAIL - PRZEŚLĘ pdf.

MUSZĘ UZGODNIĆ Z mUFTIM I ZAMIEŚCIĆ TEN pdf NA PORTALU.

O znów włączyły mi sie duże litery.

PS. Książkę odebrałem w sobotę - to jeszcze wszystko świeże.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Liberalizm - zakamuflowany totalitaryzm, ciąg dalszy. 
MatiRani, 2014.07.23 o 19:12
+mises.pl

Rothbard jest jednym z aktywnych myslicieli "austryjackich"
Pisze, np.:
Weźmy jednak potwierdzoną informację – którą znajdziemy nawet w większych gazetach – że praktycznie całe kierownictwo administracji Cartera (włącznie z samym Jimmy’im Carterem i jego wiceprezydentem, Mondalem) stanowili członkowie Komisji Trójstronnej, niewielkiej i półtajnej organizacji założonej w 1973 roku przez Davida Rockefellera w celu opracowywania strategii politycznych dla Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej i Japonii, lub członkowie zarządu Fundacji Rockefellera. Reszta rządu Cartera była związana z grupami interesu z Atlanty, szczególnie z Coca-Colą, jedną z największych korporacji w Georgii.[1]

Jak zatem na to patrzeć? Czy możemy powiedzieć, że kolosalne wsparcie, jakiego David Rockefeller udziela określonym etatystycznym rozwiązaniom politycznym, jest wyrazem altruizmu? A może stoi za tym konkretny interes finansowy? Czy fakt, iż Jimmy Carter został jednym z pierwszych członków Komisji Trójstronnej, oznacza, że Rockefeller et consortes chcieli słuchać rad mało znanego gubernatora z Georgii? A może wyciągnęto go z niebytu, żeby uczynić go prezydentem? Czy J. Paul Austin, szef Coca-Coli, udzielił mu wsparcia z troski o dobro wspólne? Czy przedstawiciele Komisji, Fundacji Rockefellera i Coca-Coli zajęli miejsca w administracji Cartera, tylko dlatego że ze wszystkich ludzi właśnie oni się do tego nadawali najlepiej? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią „tak”, to jest to doprawdy zadziwiający zbieg okoliczności. A może jednak chciano w ten sposób zrealizować o wiele nikczemniejsze interesy polityczno-ekonomiczne? Uważam, że odmowa zajęcia się analizą wzajemnych oddziaływań świata polityki i finansów to wylewanie dziecka z kąpielą. Jest to bowiem ważne narzędzie, pozwalające nam lepiej poznać świat, w którym żyjemy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło