Moja Polska.
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Świat2013.07.19 20:37 07.20 01:15

Czym jest wolność w gospodarce narodowej oraz w codziennym życiu każdego człowieka?

 

W odpowiedzi na felieton pana GPS-a.

 
Jeszcze w 1999 r. szefowie MFW stawiali Argentynę za wzór dla państw rozwijających się. Dwa lata później nastąpiła całkowita zapaść. Neoliberalna recepta nie działa.
 

W Ameryce Łacińskiej w latach 90. – gdy większość krajów podążała za wskazaniami MFW – wzrost gospodarczy stanowił ledwie połowę wzrostu osiąganego w latach 50., 60. czy 70. Nie muszę dodawać, że beneficjentami wzrostu w latach 90. byli jedynie ludzie ze szczytów drabiny społecznej.

                   Autor: Joseph E. Stiglitz

   DETROIT oraz Los Angeles w Stanach Zjednoczonych już zbankrutowały, tam w zasadzie można wszystko, a państwo w zasadzie nie ingeruje w nic, tam mamy tę wolność, a wolny handel w gospodarce jakoby dominuje...

http://polacy.eu.org/#/3990/autoprzestepstwa/

   NARKOMANI ĆPAJĄ, prostytucja się szerzy, jest wolność, a w amerykańskich mediach znani i lubiani właśnie taki styl życia eksponują i reklamują wśród amerykańskich obywateli tego państwa, tak jak u nas w Polsce w serialu rodzinka.pl...

   Czy z czystym sumieniem konserwatywni liberałowie od Korwina i Mises-a mogą stwierdzić, że w STANACH Zjednoczonych, w ojczyźnie liberalizmu i wolności w gospodarce ten liberalizm zatryumfował, czy tam również mamy socjalizm?

    A MOŻE TAM TEŻ, tak jak w Polsce RZĄDZĄ SOCJALIŚCI I NARODOWI SOCJALIŚCI? A MOŻE TO CO OBECNIE DZIEJE SIĘ W STANACH, TO jednak WINA SYSTEMU, KTÓRY TAM WPROWADZANO? I wykorzystano go do tego, aby mniejszość rządziła i sprawowała władzę nad większością, gdzie wmówiono Amerykanom to, że są wolni i mogą czynić co chcą, bo to ich życie i ich sprawa?

   Czy wy "konserwatywni" liberałowie uważacie, że życie w upodleniu to wolność, chcecie jako elita tego narodu, aby wasi rodacy żyli w upodleniu, bo wybrali taką drogę, bo państwo (WŁADZA) ma nie wtrącać się w ich życie? Czy Państwo nie rozumiecie tego, że takie postępowanie zawsze na końcu zamieni się albo w totalitaryzm albo w anarchię? Zawsze!

   My w Polsce chcemy żyć inaczej, marzymy o tym, aby pokazywać ludziom, jako ludzie należący lub aspirujący do elity polskiego narodu, chcemy przekazywać polskiemu narodowi, jak żyć i w jaki sposób postępować, wręcz chcemy ich tego nauczać, aby w swoim postępowaniu zawsze kierowali się zasadami chrześcijanina, honoru, wzajemnego popierania się, pracy na rzecz całego narodu, nacji i wiary. A wtedy być może ludzie w POLSCE zaczną postępować dzięki tym wzorcom inaczej, może dzięki temu Polacy będą próbowali to naśladować, tak jak to czyniła kiedyś polska szlachta - elita polskiego narodu? Tak żeby inni Polacy zrozumieli i nauczyli się, jak żyć po polsku w wolności, wzajemnym szacunku okazywanym innemu Polakowi na każdym kroku, żeby zrozumieli, że wolnością nie jest masoński liberalizm, ani wolność w gospodarce, ani judaizm, czy syjonizm albo narodowy socjalizm, ani komunizm czy bolszewizm, ani anarchizm, tylko polski egalitaryzm, poczucie wspólnoty i wiara w dobro, wiara w życie wieczne, oraz w takie hasła i wartości, które są zawarte w określeniu - Bóg, Honor i Ojczyzna!

   Elita narodu ma kierować narodem, ma NIM rządzić będąc wierna tym zasadom, o których wspomniałem wcześniej, ale ma również inne zadania, ma swój naród chronić i go w razie potrzeby bronić, bo to jest nasza trzódka (Nauka u podstaw!), ma ją nauczać, inspirować i pokazywać jak żyć, ma narodowi służyć, ale i wpajać mu nasze polskie wzorce i obyczaje, a nie masońskie i syjonistyczne, inaczej bolszewickie i komunistyczne...

   Proszę państwa rządzenie, to jest misja i służba pełniona przez polskie elity narodowe dla polskiego narodu a nie dla siebie. Przecież najlepiej powiedzieć, macie wolność - "róbta co chceta", bo właśnie na tym drodzy państwo nie polega rządzenie i ponoszenie za sprawowanie władzy nad swoim NARODEM I PAŃSTWEM pełnej odpowiedzialności w cywilizacji łacińskiej oraz w cywilizacji polskiej, których jak widać z tego, co piszecie w swoich postach i komentarzach zupełnie nie rozumiecie, chociaż tak często się w nich na nią powołujecie...

p.s.

   A TUTAJ NAGLE DOTARŁA DO MNIE niespodziewana NIEMIŁA WIADOMOŚĆ O TYM, ŻE PAN WINNICKI BĘDZIE OBECNIE BRONIŁ POLSKIEJ RODZINY RAZEM Z JAKOBINAMI I ULTRA WOLNOŚCIOWCAMI Z UPR-u.

prawica.net/35070

   Z tymi ludźmi, którzy chcą wszystko w Polsce sprywatyzować, z tymi, którzy chcą zalegalizować w Polsce prostytucję i handel lekkimi narkotykami, z tymi, którzy od lat głoszą skompromitowaną ideę masońską, którą sformułował kiedyś żyd Mises, dzięki której obecnie masoneria i syjonistyczne żydostwo zniewoliły całe narody.

TRAGEDIA.

p.s. 2

 
 

Obłęd - Nasze życie

 

 
3411 odsłon  średnio 4,8 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ojczyzna, Bóg, Honor, etyka, zasady, wiara, rodzina, Polacy, Polska, Cywilizacja Łacińska, Cywilizacja Polska, liberalizm, Winnicki, UPR.
Re: Czym jest wolność w gospodarce narodowej oraz w codziennym życiu każdego człowieka? 
MatiRani, 2013.07.19 o 23:15
Calkiem niezly jest Stiglitz. Obnazyl perfidie IMFu w chronieniu banksterów z Wall Street przed stratami w krajach z klopotami finansowymi. MFW pozyczal pieniedze danemu krajowi przelewajac je prosto do kieszeni banków prywatnych w których dany kraj mial dlugi. W ten sposób banKsterzy odzyskiwali fundusze i zarobek-paskarski-interes a kraj byl dluznikiem MFW-IMF któremu raz ze musial placic a dwa ze musial go sluchac.... np. glosujac "jak trzeba" w ONZ.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czym jest wolność w gospodarce narodowej oraz w codziennym życiu każdego człowieka? 
Piotr Świtecki, 2013.07.20 o 09:39
niespodziewana NIEMIŁA WIADOMOŚĆ O TYM, ŻE PAN WINNICKI BĘDZIE OBECNIE BRONIŁ POLSKIEJ RODZINY RAZEM Z JAKOBINAMI I ULTRA WOLNOŚCIOWCAMI Z UPR-u.

To, że będzie bronił, to dobrze :) Być może ci UPRowcy też pomogą więcej, niż zniszczą.
Chociaż najlepiej, jakby po prostu nie przeszkadzać ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czym jest wolność w gospodarce narodowej oraz w codziennym życiu każdego człowieka? 
Paweł Tonderski, 2013.07.20 o 11:06
Będzie bronił super, doskonała wiadomość, ale dlaczego z ludźmi, którzy od dekad są w polityce, a nie dosyć tego wywodzą się ze środowisk około korwinowskich, którzy jako jedyne remedium na każde zło widzą w prywatyzacji wszystkiego i wszystkich, a nie dosyć tego ich retoryka jest podobna do tego co tutaj wypisuje pan GPS.

Jak można bronić czegokolwiek, polskich wartości z ludźmi, którzy wielokrotnie przeciwko tym wartościom występowali?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czym jest wolność w gospodarce narodowej oraz w codziennym życiu każdego człowieka? 
Piotr Świtecki, 2013.07.20 o 11:52
Pawle, to chyba jest sytuacja "tak krawiec kraje, jak mu materii staje". No i przypomina się teza K. Wojtasa, że ktokolwiek działa, póki jawnie, to nawet jakby był agentem/prowokatorem/rozwalaczem - zrobi coś dobrego.
Mimo wszystko, myślę że ważniejsze co ktoś mówi i co robi, niż jego osoba i przeszłość. Oczywiście przy zachowaniu wobec danej osoby szczególnej ostrożności ;)
To naiwność, ale czy mamy inne wyjście? (pytam serio, jakby ktoś miał pomysł)
Poznamy po owocach (dużych oczekiwań niestety nie mam).
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czym jest wolność w gospodarce narodowej oraz w codziennym życiu każdego człowieka? 
Christophoros Scholastikos, 2013.07.20 o 14:07
Zbiór świętych polityków o idealnych poglądach to zbiór pusty.

Grunt, że cel i kierunek jest korzystny. Może coś z tego wyjdzie, może za jakiś czas to wybuchnie. Od siedzenia jeszcze nic się nie zmieniło.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czym jest wolność w gospodarce narodowej oraz w codziennym życiu każdego człowieka? 
w.red, 2013.07.20 o 17:28
Lepiej gdyby był pusty, a zamiast polityków zaistnieli by rzeczywiści reprezentanci narodu z wyborów tle że nie pozostający bezkarni i nieodwoływalni.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło